detva.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Akcie a podujatia - Mesto Detva

Akcie 1-8 z 8

AKCIE A PODUJATIA Detva a okolie

LORDI - divadelná komédia

23.2. - 23.2.2017 / 18:00

Miesto konania: Veľká sála Domu kultúry A.Sládkoviča v Detve
LORDI – divadelná komédia Oscara Wildea, Bratislava, v hl. úlohe: Maroš Kramár, Jozef Vajda a Peter Šimun Veľká sála Domu kultúry A.Sládkoviča v Detve 23.2.2017 (štvrtok) o 18.oo hod. Vstupné: 12€ Hra LORDI vznikla na základe korešpondencie slávneho Oscara Wildea. V salónnej komédii, ktorá si uťahuje z mužskej samoľúbosti, ale je aj oslavou pevného priateľstva, bizardnú zápletku rozohrajú traja lordi v podaní: Maroša Kramára, Jozefa Vajdu a Petra Šimuna, naštudovanú v réžii: Petra Serge Butka. Nebudú sa ale čítať žiadne „liebesbriefs“ a ani obchodné listy nejakej z významných korporácií. Pripravené je oveľa väčšie prekvapenie, ktoré ale nie je vhodné pre osoby mladšie ako pätnásť rokov a puritánske dámy. Titul je „mierne pikantný“ a preto je vhodný pre dospelé publikum, ktoré sa chce dobre zabaviť. Inscenácia LORDI je dielom, ktoré vzniklo na základe objavenej korešpondencie v podkroví jedného z parížskych bytov. Objavil ju literát Pascal Renia, ktorého mimoriadne zaujala a snažil sa z nej vyťažiť potenciál dramatického diela. Konkrétne však ide o hru, ktorú mali takpovediac rozpísanú ešte Oscar Wilde s priateľom Robbiem Rossom. Inšpiráciou pre napísanie politickej frašky na anglickú aristokraciu, ktorá mala zdá sa recept na morálku a tradicionalitu, sa stalo práve Wildovo odsúdenie londýnskym súdom za sodomiu a jeho dvojročné väznenie. Korešpondencia zahŕňala prepracované schémy a detaily hry, ktorá však neuzrela svetlo sveta za života svojich tvorcov. Tento krát sa však dostáva k divákom v Detve premiére, v produkcii Ateliéru Maroša Kramára a chce odhaliť tak trochu aj trpké tajomstvo ukryté v listoch, ktorými sa v podstate inscenácia tvorila.

LORDI - divadelná komédia

Psia Duša

12.2. - 26.2.2017 / 17:00

Miesto konania: Obrancov mieru 871/1, Detva
12.2. - 17:00, 26.2. - 17.00, Všetci psi idú do neba... teda okrem tých, ktorí si ešte nesplnili poslanie tu na zemi! Vo filmovom spracovaní obľúbenej knihy W. Bruca Camerona prináša renomovaný režisér Lasse Hallström na plátna kín príbeh oddaného chlpáča, ktorý postupne prichádza na to, že na svet prišiel preto, aby ľudí učil smiať sa a milovať. Duchaplné, dojímavé, a neraz aj vtipné rozprávanie jedného psa ponúka jeho vlastný psí pohľad na medziľudské a ľudsko-psie vzťahy. Okrem iného nám pripomína, že láska nikdy neumiera, skutoční priatelia nás nikdy neopustia a každé stvorenie má na svete svoje jedinečné poslanie. Hrajú: Britt Robertson, Dennis Quaid, Josh Gad, Peggy Lipton, Juliet Rylance, John Ortiz, Luke Kirby, Gabrielle Rose, Caroline Cave, Nicole LaPlaca, Michael Patric, Michael Bofshever, Robert Mann, Kelly-Ruth Mercier, K.J. Apa, Bryce Gheisar

Psia Duša

Majstrovský hokejový zápas

24.2. - 24.2.2017 / 18:00

Miesto konania: Zimný štadión v Detve
Hokejový klub HC 07 Detva, Vás pozýva na majstrovský hokejový zápas I. liga muži PLAY OFF HC 07 Detva - HK DUKLA Michalovce 24.02.2017 v piatok o 18.00 hod. Zimný štadión DETVA.

Majstrovský hokejový zápas

Majstrovský hokejový zápas

25.2. - 25.2.2017 / 18:00

Miesto konania: Zimný štadión v Detve
Hokejový klub HC 07 Detva, Vás pozýva na majstrovský hokejový zápas I. liga muž PLAY OFF, HC 07 Detva - HK DUKLA Michalovce, dňa 25.02.2017 v sobotu o 18.00 hod. Zimný štadión Detva.

Majstrovský hokejový zápas

Bodi: Psia Superstar / Rock Dog /

26.2. - 1.3.2017 / 15:00

Miesto konania: Obrancov mieru 871/1, Detva
26.2. - 15.00, 1.3. - 17.00, Bodi je dospievajúci pes žijúci v idylickej dedinke v horách a pripravujúci sa na rovnakú kariéru, ako má jeho otec. Jeho poslaním je stráženie a ochrana veselých a nezbedných ovečiek pred skupinou nadmerne mlsných vlkov. Táto práca mu však veľmi nevonia a uprimne, ani trochu mu nejde. A potom sa to stane, doslova z neba spadne na zem rádio, Bodi započuje pieseň hviezdneho Oskara Mačkostára a zamiluje sa do hudby. Od tej chvíle je to len Rock sem roll tam, „Tati, chcem byť muzikantom“, „Chcem byť ako Oskar“ a do toho „Bodi, na to zabudni“ …Nakoniec mu ale otec kúpi lístok na autobus a Bodi sa aj s gitarou vydáva do veľkého sveta s plánom založiť hudobnú skupinu a stať sa hudobnou superstar. animovaná komédia USA/Čína MP, 80 min. slovenský dabing vstupné: 4,- € BONTONFILM

Bodi: Psia Superstar / Rock Dog /

Zničení láskou

26.2. - 26.2.2017 / 19:00

Miesto konania: Obrancov mieru 871/1, Detva
Príbeh zakázanej lásky medzi mužom a ženou z dvoch svetov oddelených hlbokou priepasťou inšpirovaný skutočnými udalosťami. Žena - väzenkyňa, čakajúci na verdikt nad svojou budúcnosťou, objaví v sebe schopnosť úprimného citu voči mužovi - riaditeľovi väznice. Vedomý si vzájomného vzťahu sa muž zmieta medzi pocitom moci a neočakávanými ľudskými emóciami voči nesprávnej žene. Vedená túžbou po láske, naivitou aj silnými ambíciami žena využíva jedinú účinnú zbraň: svoju ženskosť. Príbeh nešťastnej lásky podľa skutočných udalostí je prerozprávaný z dvoch uhlov pohľadu - podľa záznamov zo súdnych procesov a optikou verejnosti. romantická dráma MN-15, 110 min. české titulky vstupné: 4,- € ITAFILM

Zničení láskou

Verejné korčuľovanie

26.2. - 26.2.2017 / 14:00 - 16:00

Miesto konania: Zimný štadión v Detve
Technické služby mesta Detva, Vás pozývajú na verejné korčuľovanie v nedeľu 26.02.2017 od 14.00 hod. do 15.30 hod. Zimný štadión Detva.

Verejné korčuľovanie

ROZPRÁVKOLAND 2017, ŠMOLKOVIA SÚ SPÄŤ

30.4. - 30.4.2017 / 16:00

Miesto konania: Obrancov mieru 1
ŠMOLKOVIA SÚ SPÄŤ!!!ÚPLNE NOVÁ SHOW 2017!Najväčšia hudobno-zábavná show pre deti a celú rodinu v SR pre rok 2017. 90-minútová show najpopulárnejších modrých postavičiek na svete, ktorá už niekoľko desaťročí baví deti na celom svete. Úplne nová show plná svetelných efektov, výborných tanečných vystúpení a hlavne obľúbených ,,šmolko hitov“ roztancuje nielen deti ale aj ich rodičov. Všetky texty pesničiek boli preložené a prespievané aj do slovenčiny. Viac ako 30.000 nadšených divákov rôznych vekových kategórií boli svedkami prvej časti Tour ROZPRÁVKOLAND 2015 na Slovensku. Tisíce šťastných tvári a spokojných rodičov boli pre nás najväčším vyznamenaním. A práve preto sa producenti show rozhodli pokračovať a pripravili pre Vás na jar 2017 ďalších najmenej 30 koncertov ROZPRÁVKOLAND 2017 s názvom Šmolkovia sú späť: Nový dej, nové pesničky a pribudli aj nové postavy ako Gargamel a Azrael...  Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.Poznámka: Deti do 3 rokov vrátane majú vstup zdarma - platí len pre koncerty v halách - 19.3. v Prievidzi a 25.3. v Michalovciach. Ostatné koncerty sú bez nároku na zľavy.

ROZPRÁVKOLAND 2017, ŠMOLKOVIA SÚ SPÄŤ
Akcie 1-8 z 8

Akcie a podujatia

Pripravujete akciu, športové alebo spoločenské podujatie? Vyplňte formulár a vami propagovaná akcia bude po kontrole administrátorom portálu, pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Chcete zverejňovať mesačné programy kín, divadiel, hudobných a športových klubov, múzeí či galérií?
Vyplňte formulár a vložte do neho prílohu vo Worde alebo formáte pdf. a .jpg. Po kontrole administrátorom bude vami propagovaná akcia pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Detva - Detvianska Huta, Dúbravy, Korytárky, Kostolná, Kriváň, Podkriváň, Pstruša, Stožok,
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang